четврток, 15 ноември 2018 | Вести денес: 111 ново

Сè што ве интересира за епидуралната и за спиналната анестезија (ВИДЕО)

Едукативно видео во кое на многу едноставен начин е прикажано како се ставаат и како делуваат епидуралната и спиналната анестезија, кои се користат најчесто за време на породувањето.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top