среда, 19 септември 2018 | Вести денес: 29 ново

Ванковска: Владејачката коалиција гласа против јавна дебата за Законот за јазици! Од кого се плашат?

Не само живот, туку и демократија дојде! Владејачката коалиција гласа против ЈАВНА дебата за Законот за јазици! Од кого се плашат!?, преку ФБ статус ова го прашува универзитетската професорка Билјана Ванковска.

Таа понатаму пишува и дека од аргументи, од сопственото свесно кршење на Уставот, од гласот на граѓаните? МИВКИ! Кукавици! И онака ќе си ја истераа својата агенда, ама вака мислат дека ќе не’ замолчат, напиша на својот ФБ профил Ванковска.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top