среда, 19 септември 2018 | Вести денес: 59 ново

Тепачка во српското собрание – летаа глувчиња и тешки зборови (ВИДЕО)

Шефот на пратеничката група на партијата Двери, Бошко Обрадовиќ, со глувче го гаѓаше неговиот колега од владејачката СНС, Александар Мартиновиќ по вербалната расправија. Обрадовиќ бил исптовоциран од настапот на Мартиновиќ, кој на комисиска седница покажал плакат со кој ја навредил актуеланата градоначалничка на Нови Сад. Тепачката следела по долга жестока кавга, не само на комисијата, туку и во ходникот на Собранието .

Двајцата пратеници биле парично казнети, но тоа не ги спречи заедно со совоите сопартијци да ја продолжат кавгата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top