четврток, 20 септември 2018 | Вести денес: 99 ново

Автогол од преку 35 метри (видео)

Фудбалерот на Витесе, Фанкати Дабо го постигна еден од „најубавите“ автоголови на сезоната викендот на дуелот со Гронинген.

Дабо во обид да ја врати топката до својот голман, од голема далечина го лобуваше и ја погоди сопствената мрежа. Витесе го загуби мечот со 4:2.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top