недела, 18 ноември 2018 | Вести денес: 0 ново

Сите зборуваат за новата портпаролка на рускиот министер, таа е вистинска убавица (фото)

Рускиот министер Сергеј Шојгу има нова портпаролка, 26-годишната Росијана Марковска. Таа не само што има добра биографија, туку е и неверојатно убава.

Родена е на 6јануари 1991 година, а дипломирала на Факултетот за новинарство на Далекуисточниот федерален универзитет. Работела како дописничка од 2011 до 2015 година, но и како водителка и уредничка на државната телевизија Владивосток.

По преселувањето во Москва, почнува да работи во телевизијата Ѕвезда. Од 2016 до 2017 година работи како дописничка на вести.

Спасибо!

A post shared by Россияна Марковская (@_rossiyana_) on

Богатата работна биографија пресудила министерот Сергеј Шојгу на 15 ноември да ја именува за портпарол. Ништо помалку не се игнорира нејзината убавина и провокативните фотографии, кои ги објавува.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top