недела, 18 ноември 2018 | Вести денес: 0 ново

Вонредна прогноза: Снег уште вечерва во Скопје!

Според weather.com или популарниот American Weather Chanel кој се смета за еден од најточните метереолошки телевизии, користејќи податоци од сателит ја одредува точната временска состојба на секаде во светот, вечерва за Скопје предвиде дека ќе врне снег. Погледнете од фотографиите подолу точно во колку саат можеме да очекуваме:

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top