петок, 16 ноември 2018 | Вести денес: 74 ново

Красимир Каракачанов: Во СДСМ има соработници со бугарските служби! (видео)

Красимир Каракачанов во емисијата „Во центар“ со Васко Ефтов, насловена:„Како се продава(ше) името на Македонија“ се осврнува на тоа дека во СДСМ има соработници со бугарските служби.

-Бидејќи во Македонија е модерно да се обвинуваат од ВМРО-ДПМНЕ дека се бугараши, бугарофили и дека спроведувале бугарска политика, можам да кажам дека многу луѓе од СДСМ многу добро соработуваа со бугарските служби, вели Каракачанов.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top