среда, 14 ноември 2018 | Вести денес: 0 ново

Дива свиња бркаше граѓани низ улиците среде град (видео)

Жителите на Лиман, во Нови Сад во петокот вечерта пријавија дека виделе дива свиња како шета низ населбата, но сега на социјалните мрежи се појави и снимка од тоа како ова животно ги брка граѓаните низ град.

Имено, дивата свиња прво е виден кај касарната на Војската на Србија, од каде продолжил кон улицата Народен фронт, а последен пат граѓаните го видела кај Парк сити.

Иако и полицијата тргна во потрага, изгледа дека животното само успеа да ги исплаши граѓаните, а на снимката објавена на Фејсбук се гледа како еден новосаѓанец бега од животото како без глава.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top