сабота, 22 септември 2018 | Вести денес: 8 ново

Чилиманов: Со албански знамиња дојде живот на Водњанска (фото)

Новинарот Цветин Чилиманов на социјалните мрежи објави фотографија со албанско знаме поставено на канделабри на улицата „Водњанска“ во Скопје. Чилиманов во описот напиша: Дојде живот на Водњанска, со албански знамиња

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top