петок, 16 ноември 2018 | Вести денес: 72 ново

Македонецот кој падна на сцената и плачеше во „Ѕвездите на Гранд“, годинава се врати со девојка (видео)

Дали се сеќавате на Македонецот кој се фрли на сцената на Ѕвездите на гранд и плачеше поради девојката која го оставила?

Александар Стевановски од Крива Паланка минатата сезона во Ѕвездите на гранд направи вистинско „шоу“ за паметење, а оваа сезона повторно се појави иако тогаш беше одбиен од жирито.

Александар минатата сезона објасни дека неговата девојка Бојана му поставила услов ако помине во следниот круг од натпреварот де ка тие ќе се смират.

Меѓутоа тоа не се случи тогаш, а оваа сезона тој се појави повторно, но овој пат со неговата девојка Сања која му беше поддршка.

Иако тој си го средил животот, тоа не се случило и со неговото пеење и тоа останало лошо, вели Карлеуша.

Додека на телевизиските екрани со нетрпение се очекува новата сезона на ова музичко шоу и нашиот кандидат, да се присетиме како изгледаше неговиот настап минатата година.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top