недела, 19 август 2018 | Вести денес: 71 ново

Ивор Мицковски: Ахмети повторно ја актуелизира Тиранската платформа

Ахмети повторно ја актуелизира Тиранската платформа и ќе барал Собранието на Македонија да ги осуди злосторствата, или како што тој го нарекува, геноцидот врз Албанците од пред 104 години, ова во свој Фејсбук сатус го напиша Ивор Мицковски, потенцирајки дека политичарите си играат со историјата.

Ахмети: Ќе предложиме резолуција за геноцидот направен врз Албанците пред 104 години

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top