недела, 18 ноември 2018 | Вести денес: 0 ново

Индијката Мануши Чилар е новата „Мис на светот“ (фото/видео)

На 67 по ред избор за „Мис на свет“ победата ја однела Индијката, Мануши Чилар, и на својата земја и ја донела шестата титула на најубава девојка во светот. Преубавата Индијка ја освоила шестата титула за својата земја, а ист број победи на изборите за „Мис на светот“ има и Венецуела.

-Ви благодарам на непрекинатата љубов, поддршка и молитви, навела новата „Мис на светот“ на социјалната мреж Твитер.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top