недела, 18 ноември 2018 | Вести денес: 0 ново

Избрана најубавата жена на светот (фото)

Мануши Чилар од Индија денеска (18. ноември) е избрана за „Мис на светот“ за 2017 година. На финалниот избор, кој се одржа во кинескиот град Сања, круната ја понесе 20. годишна студентка по медицина.

За прва придружничка е избрана Андреа Меса од Мексико, додека за втора придружничка е избрана Стефани Хил од Велика Британија.

Чилар е шеста Индијка по ред која ја понесува титулата за најубава во светот, а во Индија крунјата ја враќа по цели 17. години.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top