сабота, 17 ноември 2018 | Вести денес: 56 ново

УЈП и полицијата удрија по битолските и прилепските кафеани

Министерството за внатрешни работи во координација со УЈП, вечерва почна акција во прилепските и битолските локални – објави ТВ 24. Според нив се претресуваат ресторани, кафулиња, барови за нелегално точење на алкохол на малолетници, непочитување на законот за пушење, неиздавање на фискални сметки и други недозволени активности.

Засега немам информации колку локални се предмет на полициска проверка.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top