четврток, 22 февруари 2018 | Вести денес: 125 ново

Италијанска телевизија прикажа сведоштва на снајперисти, кои стрелаа врз луѓе на Мајдан (видео)

Италијански телевизиски канал прикажа документарен филм на Џанг Микалесино со сведоштва на снајперисти, кои убивале луѓе на Мајдан во Киев во 2014 година.

Филмот вели “Украина – скриени вистини”. Емитувањето на скандалозната лента мина со големо внимание на корисниците на Интернет.

Во Италија прикажаа документарец во кој учествуваат покајаните снајперисти кои убивале луѓе на Мајдан во Киев.

Двајца Грузијци и двајца Литванци под раководство на Украинец и Американец. Не Јанукович! Сето ова беше под раководство на истите демократски опозиционери, под крилото на Стејт департментот и ЕУ, ја заземале власта во Украина, пишува пратеникот од Народниот одбор на Донецк народна република Владислав Бередичевскија.

Снајперисти признаваат – по демонстрантите стрелале не луѓе на украинскиот претседател Јанукович, туку лица на лидерите на опозицијата, поддржани од ЕУ, пишува на социјалните мрежи италијански воен дописник.

https://youtu.be/pduUSznDc9I

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top