четврток, 15 ноември 2018 | Вести денес: 111 ново

Три најбаксузни знаци во Зодијакот

Девица

Во тешка ситуација брзо паѓаат во паника, нервозни се, а во овие моменти чистењето е единственото нешто што може да им помогне да ги намалат тензиите. Или токму на емоционален и љубовен план ги подредиле своите приоритети и ги следат и судбината им нуди уште еден непријатен тест. Во животот морале да се борат против нешто да го поправат и секогаш тоа се случува со леснотија.

Терезија

Терезијата спаѓа во листата на овие знаци на кои судбината често им ја манифестира својата неправда. Претставниците на овој знак го сакаат балансот и внатрешниот мир. Во напнати моменти, прво дејствуваат, а потоа ја размислуваат ситуацијата. Секогаш чепкаат во проблемот, а не го бараат неговото решение кое ги меша уште повеќе работите околу нив и им носи уште повеќе проблеми.

Риби

Ако некој може лесно да падне во лоша ситуација, тогаш тоа ќе биде претставник на хороскопскиот знак Риби. Вечните сонувачи тешко се поврзуваат со реалноста и можеби затоа ги привлекуваат кон себе несреќите. За нив животот и сè што ги опкружува треба да е совршено. Затоа рибите секогаш се обидуваат да се спротивстават на реалноста. Општо земено претставниците на овој знак ја манифестираат често својата емоционалност, што ги тера да реагираат неодговорно и да запаѓаат во тешки ситуации.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top