четврток, 15 ноември 2018 | Вести денес: 111 ново

Русија окована во мраз, автомобилите се санкаат (видео)

Првиот снег ги изненади дури и Русите , кои живеат на истокот на земјата, во регионот на Владивосток. Само за последните 24 часа во Владивосток се случиле дури 256 сообраќајки предизвикани од неисчистените коловози. Снимките од сообраќајките се објавуваат и на социјалните мрежи , каде дури и товарни возила се лизгаат по улиците како санки Во сообраќајките, за среќа нема жртви , а осуммина се повредени .

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top