четврток, 22 февруари 2018 | Вести денес: 126 ново

Билансот на жртви од поплавите во Грција достигна до 19

Пронајдени се три нови тела на жртви од катастрофалните поплави во Грција, со што бројот на загинати достигна до 19, соопштија грчките власти.

Телата се во процес на идентификација.

– Се уште не знаеме дали тие тела се на лица кои се водат како исчезнати, прво мора да ги идентификуваме, наведе Никос Папаевсатиу, раководителот на Националниот оперативен центар за здравствена заштита.

Тој посочи дека телата се пронајдени во градот Мандра.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top