понеделник, 11 декември 2017 | Вести денес: 108 ново

Стоп за возилата на Водно од наредниот викенд

Најавената забрана за движење возила на патот до средно водно ќе се воведе од наредниот викенд односно од 25 и 26 ноември. Одложувањето на оваа експериментална мерка е поради неповолните временски услови што се најавени за наредниве денови и поради техничките прашања за усогласување на регулативата. Оваа забрана нема да се однесува на автобусите на јавното сообраќајно претпријатие возилата на полицијата, противпожарната бригада, итната медицинска помош, возилата на штабовите за итни интервенции, како и на возилата со посебни одобренија.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top