четврток, 15 ноември 2018 | Вести денес: 111 ново

Силен земјотрес во Тибет

Земјотрес со интензитет од 6,3 степени, според Рихтеровата скала, денеска го погоди Тибет.

Земјотресот се случил во 6.34 часот, по локално време, на длабочина од 10 километри во регионот Нјингчи.

Нема податоци за жртви, ниту за предизвикани материјални штети.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top