сабота, 22 септември 2018 | Вести денес: 9 ново

Претепан ученик на автобуска постојка кај НБРМ

Вчера бил нападнат и претепан ученик во Скопје.

Од МВР велат дека вчера Г.М. пријавил дека околу 13 часот неговиот 16-годишен син од с. Побожје, Скопско, ученик во средно училиште, додека чекал на автобуската постојка во близина на Народна банка на РМ, заедно со негови другари, бил физички нападнат од неколку лица на возраст од 16 до 17 години.

Од нападот малолетникот се здобил со видливи повреди, а се пожалил и на болки во главата. Од полицијата велат дека преземаат мерки за пронаоѓање на лицата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top