недела, 18 ноември 2018 | Вести денес: 0 ново

Курто Дудуш поплавен: Му прокисна покривот на градоначалникот на Шуто Оризари

Градоначалникот на општина Шуто Оризари, Курто Дудуш, испратил фотографии од неговиот поплавен кабинет и се поажлил дека му прокислан покривот. Како што вели тој, канцеларијата постојано е во ваква состојба кога врне дожд.

Тој додал дека општината е под ризик од избивање на поголем проблем поради протекување на вода директно во струјната инсталација.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top