четврток, 20 септември 2018 | Вести денес: 99 ново

АлбПортали: Грците провоцираат, го запалија албанското знаме со иницијалите на УЧК пред албанската амбасада

Десетици Грци со знамето на нацијата во рацете се собраа пред албанската амбасада да го запалат знамето на Ослободителната војска на Косово- пренесуваат Алб портали.

Во протестот што се одржа пред неколку дена, тие извикуваа антиалбански повици, додека во видеото објавено на социјалните мрежи се гледа како тие навиваат.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top