петок, 16 ноември 2018 | Вести денес: 76 ново

Бившиот на Цеца ја откри причината за нивното раскинување

Моделот и манекенот Владимир Цветковиќ беше единствениот маж кого Светлана Цеца Ражнатовиќ го покажа пред очите на јавноста.

Пејачката и манекенот прво се забавуваа шест месеци, за потоа ставија крај на нивнат романса.

Раскинавме поради различните карактери, но со договор и без погрдни зборови – изјави тогаш Цеца.

Неколку години подоцна, Владимир за емисијата „60 секунди“, откри зошто всушност раскинал со познатата пејачка.

Додека страста е пристутна, се е тоа… После тоа значи… Така и ова. Ние сме два различни света. Додека нешто постоело, ние бевме заедно. Кога престана да постои, толку беше и со нас – изјави манекенот и со тоа ја збуни јавноста.

Дали на вас ви е јасна оваа негова изјава?

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top