сабота, 22 септември 2018 | Вести денес: 8 ново

Само што се породи го сруши Инстаграм – таа е единствената позната мајка на дете на Роналдо!

Џорџина Родригез одлично закрепнува по породувањето. Откако го роди нејзиното прво дете со Кристијано Роналдо, таа сподели фотографија со новороденчето.

На фотографијата, Џорџина седи опкружена со букети цвеќиња и со милост ја гледа ќеркичката Алана Мартина.

Во нејзината порака на Instagram се вели:

Роналдо ја сподели веста за раѓањето на девојчето со фотографија од болницата во Мадрид.

Ова е четврто дете на Кристијано Роналдо. Пред само неколку месеци, славниот фудбалер ги доби близначињата Ева и Матео кои беа родени со помош на сурогат-мајка. Тој е татко и на 7-годишниот Кристијано Џуниор.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top