недела, 21 октомври 2018 | Вести денес: 40 ново

Брза и евтина за правење, без брашно и јајаца – Кока – кола торта

Направете брза, евтина и лесна Кока-Кола торта

Состојки:

600 гр плазма
250 гр маргарин
200 гр желе
100 гр чоколада
100 гр суво грозје
500 мл кока-кола
200 гр шеќер во прав
200 гр шлаг

Подготовка:

Го матите маргаринот во сад со шеќерот и додавате плазма, потоа желе, чоколадо и суво грозје. Кока-колата се додава малку по малку, да се соедини смесата.

Се обликува колач и се украсува со шлаг. Можете да ставите и овошје или друга декорација по желба.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top