среда, 22 ноември 2017 | Вести денес: 21 ново

Навивачите на Реал разочарани, еве кога Роналдо побарал да си замине од клубот

Како што пренесува „Ел Чирингито“, Кристијано Роналдо сака да си замине од Реал Мадрид следното лето.

Роналдо му кажал на Флорентино Перез дека сака да го напушти Реал Мадрид по крајот на сезоната. Перез не размислувал за продажба на играчот кој е под договор со „Кралевите“ до 2021 година. Според „Ел Чиригнито“ Роналдо не бил задоволен со понудениот договор за продолжување на соработката и побарал да биде продаден следното лето.

Top