недела, 21 октомври 2018 | Вести денес: 71 ново

Турчин нападнал девојка кај Рамстор: Ја турнал на земја и ја удирал со клоци

Во текот на вчерашниот ден, Ч.М. (22) од Скопје пријавила дека на истиот ден, околу 16 часот, на бул. „Кирил и Методиј“, во близина на Трговскиот центар Рамстор била физички нападната од страна на Е.С. од Р. Турција, кој што ја повлекол за косата и откако ја бутнал на земја ја удирал со клоци во пределот на лицето и телото.

Причина за физичкиот напад била претходна расправија со негов пријател. Се работи на целосно расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top