среда, 22 ноември 2017 | Вести денес: 9 ново

Турчин нападнал девојка кај Рамстор: Ја турнал на земја и ја удирал со клоци

Во текот на вчерашниот ден, Ч.М. (22) од Скопје пријавила дека на истиот ден, околу 16 часот, на бул. „Кирил и Методиј“, во близина на Трговскиот центар Рамстор била физички нападната од страна на Е.С. од Р. Турција, кој што ја повлекол за косата и откако ја бутнал на земја ја удирал со клоци во пределот на лицето и телото.

Причина за физичкиот напад била претходна расправија со негов пријател. Се работи на целосно расчистување на случајот.

Top