понеделник, 23 јули 2018 | Вести денес: 0 ново

По еден век пронајдени остатоци од Титаник (видео)

Истражувачите конечно успеале да најдат остатоци од „чилеанскиот Титаник“, после 95 откако потонал. Бродот Итата превезувал над 400 луѓе, а потонал во 1922 година на релација од Чиле до САД, при што наидел на силна плима.
Сега треба да се обезбедат сите дозволи и да се почне со детално истражување.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top