вторник, 23 октомври 2018 | Вести денес: 86 ново

Швеѓаните се потсмеваат со Италијанците: Ние ја сечеме пицата (фото)

Фудбалската репрезентација на Шведска, иако важеше за аутсајдер, успеа да ја добие бараж битката со Италија со вкупни 1-0 и тоа со победата пред своите гледачи во Стокхолм.

Овој успех и пласманот на Светското првенство во Русија 2018, им донесе голема радост на скандинавците, а тоа го истакнаа и на социјалните мрежи каде со една едноставна слика покажаа како тие ја „исекоа“ Италија.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top