вторник, 23 октомври 2018 | Вести денес: 4 ново

Победничката на „Пинкови ѕвездички“ предизвика лавина коментари со новиот изглед (фото)

Сите се сеќаваме на Марија Сердар. Победи во првата сезона на детскиот музчи натпревар „Пинкови ѕвездички“ и продолжи да се занимава со музика.

Марија, на своите обожаватели на друштвените мрежи им покажа колку се променила од натпреварот, па досега, а трансформацијата е сериозна. Иако има 16 години, Марија повеќе не изгледа како мало девојче, туку прераснала во преубава девојка.

Коментари и лајкови притистигаат на нејзините социјални мрежи секогаш кога ќе објави фотографија, а најмногу за нивот изглед и користењето на шминка.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top