вторник, 23 октомври 2018 | Вести денес: 4 ново

Еминем сними дует со Бијонсе

Познатиот рапер Еминем се враќа на сцената со нов сингл „Walk On Water!“ кој настна во соработка со Бијонсе, а за продукцијата беше задолжен легендарниот Рик Рубин, соопшти издавачката куќа Универзал.

Овој сингл е најава за долгоочекуваното издание кое доаѓа по повеќе од четири години по претходникот „The Marshall Mathers LP 2“.

Новиот албум се очекува да ја заокружи трилогијата на започнатите изданија „Relapse“ (од 2009) и „Recovery“ (од 2010 година), а исто така ќе се осврне и на политичките теми каде Еминем почна да пишува во осмоминутната „Campaign Speeh“ од 2018 година.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top