среда, 22 ноември 2017 | Вести денес: 21 ново

Шведските фудбалери го срушија студиото (Видео)

По синоќешното реми без голови против Италија со кое обезбедија учество на Мундијалот во Русија, огромна беше радоста на шведската фудбалска репрезентација.

Тие додека славеа, се упатија и до импровизираното студио на телевизиската екипа која беше на теренот и го срушија.

Top