среда, 19 септември 2018 | Вести денес: 29 ново

Шведските фудбалери го срушија студиото (Видео)

По синоќешното реми без голови против Италија со кое обезбедија учество на Мундијалот во Русија, огромна беше радоста на шведската фудбалска репрезентација.

Тие додека славеа, се упатија и до импровизираното студио на телевизиската екипа која беше на теренот и го срушија.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top