четврток, 20 септември 2018 | Вести денес: 44 ново

Семејна драма: Со секира му го искршил черепот на својот брат

Вчера околу 9 часот, случаен минувач пријавил дека на булеварот „Борис Трајковски“ во Скопје имало машко лице кое имало повреда на главата и обилно крварело. Констатирано е дека се работи за 30-годишниот Т.С. село Долно Соње-Скопје кај кого се констатирани тешки телесни повреди (скршеница на череп) и бил пренесен во Ургентен центар-Мајка Тереза за укажување на лекарска помош. По кажување на повредениот, повредите ги здобил од брат му кој го удрил со тапиот дел од секирата. Предметот е пронајден во нивната семејна куќа.

Полицијата работи на целосно расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top