вторник, 23 октомври 2018 | Вести денес: 4 ново

Дојде живот и на Аеродром му се случи кванташки

Жителите на Аеродром револтирани поради огромните камиони кои се паркираат секојдневно на тротоарите во нивната општина и продаваат разновидни производи. На Фејсбук страницата „Аеродром во моето срце“ тие поставија фотографија на која се гледа како секојдневно се уништува ликот на општината.

-Дојде живот и на Аеродром му се случи кванташки-напишаа под фотографијата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top