сабота, 18 ноември 2017 | Вести денес: 78 ново

Нова македонска ТВ серија, „Македонија“ (видео)

Нова телевизиска серија наскоро почнува да се емитува на една од телевизиите. Се работи за ТВ Серијата насловена „Македонија“, која според промотивното видео кое денеска премиерно беше објавено на јутуб, има историска тематика но во исто време се испреплетува со настани од современото живеење.

Во видеото дознајте „Што е Македонија?“

Top