сабота, 20 октомври 2018 | Вести денес: 63 ново

Прва фотографија – еве како изгледа и во каква состојба е внуката на принцезата, после скандалот со сектата

Внуката на принцезата Јелисавета Караѓорѓевиќ е во секта, а нејзината мајка Катарина Оксенберг прави се да ја оттргне од опасната организација Нксивм.

Целото семејство Караѓорѓевиќ е во страв, но досега Индија Оксенберг не се огласуваше по повод тврдењата дека е во секта и дека не е безбедна.

Првата фотографија на социјалните мрежи после скандалот со сектата докажува дека Индија воопшто не е загрижена за пишувањата, ниту за грижата на семејството. Насмеана и расположена, позирала со таткото и сестрите.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top