недела, 18 ноември 2018 | Вести денес: 0 ново

Го изневерувала сопругот и забременила – ова е мотивот за напад на лекарот од Токсикологија

Недозволена љубовна врска е причината за синоќешниот напад врз докторот од Клиниката за Токсикологија, дознава Скопје Инфо од извори на Клиниката.

Неофицијално, докторот подолго време бил во љубовна врска со сопругата на напаѓачот и таа врска пред извесно време резултирала со несакана бременост што e директна причина за нападот, пишува Скопје Инфо.

Докторот бил нападнат од сопругот на колешката, пред влезот на Клиниката.

Полицијата го потврди случајот и информира дека вчера околу 19 часот и 50 минути во полиција е пријавено дека на Ургантниот центар е донесено повредено лице со остар предмет

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top