четврток, 20 септември 2018 | Вести денес: 101 ново

Федерер играше во килт против Мареј (Видео)

Швајцарецот настапи во хуманитарен меч во Глазгов против Енди Мареј пришто еден гем одигра во килт што наиде на воодушевање од гледачите. Традиционалната шкотска народна носија за мажи Федерер ја доби од една госпоѓа од трибините.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top