вторник, 18 септември 2018 | Вести денес: 100 ново

Промоција на новата книга на Киро Урдин „1.500 афоризми во една точка“

Новата книга од Киро Урдин со наслов „1.500 Aphorisms in One Point“ („1.500 афоризми во една точка“) ќе биде промовирана утре, 7 ноември, во клуб-ресторанот МКЦ, со почеток од 19 часот.

Како што самиот наслов сугерира, книгата содржи избор од 1.500 афоризми на англиски јазик, преплетени со генијалните цртежи на авторот, вклопени во екслкузивно издание во тврд повез.

Книгата ќе ја промовира Јордан Плевнеш.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top