четврток, 15 ноември 2018 | Вести денес: 111 ново

Огромни штети по невремето кое викендов ја зафати Европа (Видео)

Најмалку шест лица загинале во неделата во Германија, Полска и Чешка Република, во невремето кое ги погодил централните и северните делови на Европа, додека германските власти будно набљудуваат да не се излее нафтата од огромниот товарен брод, кој се укотвил на остров во Северното море.

Четири лица во Полска и Чешка Република биле убиени при пад на дрва во силното невреме, a освен човечките жртви, невремето направило и огрмони материјални штети и голем број на граѓани оставило без домови.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top