четврток, 20 септември 2018 | Вести денес: 44 ново

Празникот на сите светци – 1 ноември неработен ден

Празникот на сите светци 1 ноември (среда) е неработен за граѓаните од католичка вероисповед во Република Македонија.

Министерството за труд и социјална политика соопштува дека одлуката за неработен ден е донесена согласно Законот за празниците на РМ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top