петок, 16 ноември 2018 | Вести денес: 73 ново

Бугарски изум на векот: Изледа како обичен автобус, но ако погледнете малку подобро…

Сопственик на приватен автобус во Бугарија нашол едно многу интересно и до сега невидено решение за тоа како да ги затвори двете врати на возилото. Наместо стандардните врати на овие типови на автобуси, кои се отвораати затвораат на команда на возачот, тој проблемот го решил на наједноставен можен начин, со монтажа на обични врати со кваки кои доколку се отклучени може секој патник да ги отвори и затвори.

Ако ништо друго, барем патниците нема да му довикуваат – Мајсторе отвори задна…

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top