понеделник, 22 јануари 2018 | Вести денес: 2 ново

Аукција за продажба на запленети автомобили по ниски цени

Управата за јавни приходи објави повик за учество на 17-тата аукција за продажба на предмети кои се запленети од даночните обврзници со неподмирани долгови.

На аукцијата ќе бидат понудени градежни земјишта, деловни објекти, станови, автомобили, различни машини и слично.

За повеќе информации во врска со аукцијата, кликнете ТУКА.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top