недела, 18 ноември 2018 | Вести денес: 0 ново

Македонките не можат без овој моден тренд, а на Кејт Мидлтон ѝ е забранет

Кејт Мидлтон, војвотката од Кембриџ секогаш изгледа беспрекорно. Тоа не се однесува само на облеката, туку и на шминката и косата.

Таа има буџет од 37.778 долари годишно за козметика, шминка и производи за коса.

Сигурно сте забележале дека 35-годишната Кејт никогаш нема лак на ноктите.

На членкитте на британското кралско семејство не им е дозволено да имаат лак во боја на ноктите. Кејт, исто како и кралицата Елизабета секогаш има безбоен лак на ноктите.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top