вторник, 23 октомври 2018 | Вести денес: 79 ново

Омразените макарони со сирење (ФОТО)

Кавга со парнерот, стрес на работа, гужва во јавниот превоз, пораз на омилениот тим – сето ова знае да ни го расипе расположението, но ништо како омилената храна која ќе разочара.

Јадењето кое ни го одбележуа жвтот, а особено детството секако се макарони со сирење (кашкавал). Ем ние уживаме ем на мајките и на бабите им беше најлесно и најбрзо да направат макарони со сирење.

Но, на една девојка ѝ се скршил светот кога подготвена да ужива во порција кулинарско совршенство, доживува вистинско разочарување.

Ако треба да наброиме трите достигнувања на човештвото, можеме да речеме велосипед, телевизија и макарони со сирење.

Една девојка на Твитер објавила фотографија од макарони со сирење. До срж ја разочарала колешка која на работа донела од истово јадење за сите да се гостат. Меѓутоа, успеала да предизвика само гнев.

„Видете какви макарони со сирење ми донесе колешката денес“, напишала покрај фотката. Во чинијата која е пред неа нема ни тровче сличност со јадењето што сме навикнале да го обожаваме.

Прво, видете како би требало да изгледаат правите макарони со сирење:

А сега замислете дека сте го добиле ова:

Колешката малку нарендала кашкавал преку макароните. Толку. Каква ерес! Секако, и останатите корисници на твитер сочувствувале со неа.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top