петок, 21 септември 2018 | Вести денес: 1 ново

Доаѓа најсреќниот ден во годината: Најсреќен е за Шкорпиите, еве што ќе им донесе на сите знаци

Според зборовите на Сузан Милер, една од најпознатите астролози на светот, наскоро ќе дојде најсреќниот ден во годината. Станува збор за 26 октомври кога ќе се преклопат Сонцето и Јупитер. Запишете го ова во вашите календари.

Шкорпија

Најсреќен ден од сите знаци ќе има Шкорпијата. Ако сте сами ќе ја запознаете сродната душа.

Овен

Ова е ваш ден за финансии. Цела ден ќе се врти околу работа и пари и целата сума која ќе ја заработите ќе ја добиете во кеш.

Бик

Концентрирајте се на љубов и романтика.

Близнаци

Здравјето е веаша најголема грижа и затоа закажете преглед кај доктор.

Рак

Посветете се на социјалниот живот. Излезете на забава и запознајте нови луѓе, а ако сте во врска посветете се на партнерот и  уживајте во љубовта.

Лав

Ќе се уверите во сета магија на 26 октомври. Идеално време да размислите за купување на некаква недвижност.

Девица

Ова е идеакно време ако сакате да објавите книга.

Вага

Соберете храброст и барајте покачување на платата. Тоа ви е заслужено.

Стрелец

Бидете спокојни, правете нешто што ве прави среќни за што само вие си знаете.

Јарец

Пријателите ќе направат да се чувствувате среќни. Можно е да ве изненади некој од далеку.

Водолија

На 26 октомври ќе имате одлична можност да почнете нова работа. Одете на некое интервју, лансирајте сопствен производ или презентирајте го на оние кои се интересираат за тоа.

Риби

Патувајте на овој де, по можност во странство. 26 октомври е идеален за патување и нема да зажалите.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top