среда, 22 ноември 2017 | Вести денес: 86 ново

Димушевски е надвор од животна опасност, откако беше удрен на трката во Скопје

Александар Димушевски се чувствува добро и е надвор од животна опасност, по стравичниот инцидент кој денеска се случи на автомобилистичката трка на кружни патеки во Скопје, пишува порталот Екипа.

Oткако на него налета српскиот автомобилист Урош Бркиќ со возилото Хонда , Димушевски веднаш беше пренесен во болница, а според последните информации по укажаната лекарска помош е надвор од животна опасност.

Top