сабота, 18 ноември 2017 | Вести денес: 79 ново

НАТО: Доколку Русија нападне, нема да може да се одбраниме

НАТО нема да може да одговори на било каков напад од страна на Русија, стоело во таен извештај на Алијансата во кој имал увид германскиот магазин Шпигел.

Документот насловен како “Извештај за напредокот околу зајакнувањето на капацитетот за одвратување и за одбрана на алијансата“ се наведуваат значајни недостатоци во структурата на НАТО.

Top