понеделник, 22 октомври 2018 | Вести денес: 100 ново

НАТО: Доколку Русија нападне, нема да може да се одбраниме

НАТО нема да може да одговори на било каков напад од страна на Русија, стоело во таен извештај на Алијансата во кој имал увид германскиот магазин Шпигел.

Документот насловен како “Извештај за напредокот околу зајакнувањето на капацитетот за одвратување и за одбрана на алијансата“ се наведуваат значајни недостатоци во структурата на НАТО.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top