четврток, 20 септември 2018 | Вести денес: 44 ново

Хорор во Прилеп: Ја врзале со селотејп, ја тепале по што и го ограбиле домот!

Фото: Илустрација

На 20.10.2017 година околу 04,00 часот било пријавено дека во Прилеп на ул. „Борка Талески“ две маскирани и вооружени лица со нож откако влегле во куќата сопственост на И.Ј.(49), физички ја нападналe по што ја врзале со селотејп трака и по извршено пребарување, одзеле златен накит и го напуштиле местото на настанот. Се превземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top